O DFC

DESIGN for CHANGE to największy światowy ruch napędzany przez dzieci, które są przekonane, że każde dziecko może i ma siłę, by zmieniać świat. DFC zostało stworzone w 2009 roku przez światowej sławy pedagog - Kiran Sethi, która zaczęła swoją działalność z przekonaniem, że nawet dzieci mogą zmienić świat na lepsze. Obecnie ruch działa w ponad 60 krajach, w ponad 300 000 szkół. W projektowanie zmian zaangażowanych jest ponad 2 miliony dzieci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kiran Bir Sethi podczas konferencji TED w 2009r demonstruje, jak w swojej nowatorskiej szkole w Riverside w Indiach uczy dzieci najważniejszej lekcji życiowej: “Tak, Mogę!”. Zobaczcie jak jej uczniowie biorą we własne ręce lokalne sprawy, pociągają za sobą inne dzieci, a nawet edukują swoich rodziców.

 

Dr Howard Gardner
(Harvard Graduate School of Education) o DFC:
"Design for Change (DfC) jest jednym z najbardziej ekscytujących i istotnych programów edukacyjnych, które znam. Ma przy tym potencjał na funkcjonowanie w wielu krajach na całym świecie (…) Nasze pierwsze badania pokazują rozwój empatii i umiejętności rozwiązywania problemów wśród uczniów i uczennic, biorących udział w tych programach. DFC dostarcza wartościowy model pracy dla szerokiego spektrum innowatorów edukacyjnych."

Projekt realizowany przy wsparciu Ambasady USA w Polsce